Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Przejdź do -

Mecz technikum vs zawodówka

20 października 2017

 

W czwartek 19.10.2017 roku o godzinie 11.00 odbył się  mecz piłki nożnej chłopców między reprezentacjami Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum. Mecz rozegrano na boisku szkolnym w czasie 2 x 15 minut. Drużyny liczyły po 7 zawodników na boisku, liczba zmian była dowolna. W meczu padło sześć bramek, spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji ZSZ (4:2).

 

Wojciech Mańko
Czytaj więcej o: Mecz technikum vs zawodówka
Przejdź do - podczas%20zajęć

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W SKARŻYSKIEJ ,,SAMOCHODÓWCE”

19 października 2017

18 października doradca zawodowy - Zofia Nikodem przeprowadziła grupowe zajęcia w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych im. Władysława „Oseta” Wasilewskiego.  Uczestnikami spotkania była młodzież ze skarżyskiego hufca pracy z wielozawodowej klasy pierwszej. Przedsięwzięcie miało na celu uzmysłowienie młodzieży, że korzystanie z usług doradcy zawodowego  to dobry sposób, by przekonać się  o słuszności wyboru zawodu oraz dowiedzieć o sytuacji na lokalnym rynku pracy, zawodach deficytowych. Trwający Ogólnopolski Tydzień Kariery to sprzyjająca okazja, by zastanowić się nad przyszłością.

Tego dnia chłopcy i dziewczęta mieli okazję wykonać testy, Kwestionariusze Zainteresowań Zawodowych. Wyrazili chęć przyszłych spotkań i zajęć z doradcą zawodowym, by móc właściwie zinterpretować ich wyniki. Dowiedzieli się o nowoczesnych narzędziach, jakimi dysponują Młodzieżowe Centra Kariery, interesujących filmach instruktażowych i poradnikach.

 

Zofia Nikodym
Czytaj więcej o: OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY W SKARŻYSKIEJ ,,SAMOCHODÓWCE”
Przejdź do -

Dzień Edukacji Narodowej 2017

14 października 2017

13 października 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszego nauczyciela. III miejsce w plebiscycie zdobył p. Janusz Kuźdub, II miejsce p. Sylwia Kęczkowska a I miejsce p. Wojciech Mańko. Gratulujemy, a wszystkim uczniom i nauczycielom życzy wszystkiego najlepszego. Część artystyczną przygotowała klasa 2TFS pod opieką p. Łukasza Wnuka. zdjęcia: Nikola Jagiełło

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej 2017
Przejdź do -

Fryzjerzy z wizytą w SP7

14 października 2017

13 października fryzjerzy z klasy 2TFS z panią Donatą Golis i Agnieszką Sobochą  odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 7 w Skarżysku – Kam. Wykonali fryzury uczennicom występującym na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze świetlicą w SP7 fryzjerzy z naszej szkoły  współpracują już trzeci rok.

Czytaj więcej o: Fryzjerzy z wizytą w SP7
Przejdź do -

II miejsce naszej drużyny w Tenicie Stołowym

14 października 2017

W środę, 11 października, w hali sportowej I LO im. J.Słowackiego w Skarżysku - Kamiennej odbyły się Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Chłopców w Tenisie Stołowym. Nasza drużyna  w składzie: Oleszczak Filip 2tg. Norbert Pawlik 2tg, Kamil Wojton 2tfs, Michał Maszczyk 3a zajęła w tych mistrzostwach II miejsce, przegrywając tylko z reprezentacją ZST-M.  W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły średnie z powiatu skarżyskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej o: II miejsce naszej drużyny w Tenicie Stołowym
Przejdź do -

Wybory do młodzieżowej Rady Miasta

11 października 2017
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: Agnieszką Sobochą i Anną Malik przeprowadził w szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Zgłosiło się 2 kandydatów: Bartłomiej Rożek z kl.2TFS i Veronika Kurdybakha z kl. 4TFS. Najpierw musieli ono zebrać po 30 podpisów popierających swoja kandydaturę. 29.09.2017 odbyły się wybory. Udział w nich wzięło 85 uczniów z naszej szkoły.
Wyniki: Veronika Kudybakha 46 głosów, Bartłomiej Rożek 39 głosów. Nasza szkoła ma 2 mandaty, więc obydwoje zostali radnymi Młodzieżowej Rady Miasta
 
tekst:. p. Agata Nowak - Wierzchowska
Czytaj więcej o: Wybory do młodzieżowej Rady Miasta
Przejdź do -

VIII Marsz Różowej Wstążeczki

10 października 2017

6 października 2017r. klasa 2TFS z Agnieszką Sobochą i Joanna Zagajną - Wiatr wzięła udział w VIII Marszu Różowej Wstążeczki.. Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologicza w Skarżysku Kam, Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”, Szpital Powiatowy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Polski Czerwony Krzyż, Miejskie Centrum Kultury. Celem tej corocznej akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia i profilaktyka nowotworowa (rak piersi).

Agata Nowak -Wierzchowska
Czytaj więcej o: VIII Marsz Różowej Wstążeczki
Przejdź do - Dyplom%20naszych%20mistrzyń

Mistrzynie po raz kolejny!

9 października 2017

W środę 4 października odbyły się międzyszkolne Mistrzostwa Drużynowe Dziewcząt w Tenisie Stołowym, w których wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół średnich z naszego miasta. Po raz kolejny drużyna naszej szkoły zdobyła złoty medal! W tym roku panie wystąpiły w składzie : Klaudia Drożdż 2 tg, Klaudia Brzezińska 2tg, Karolina Łapka 3a. II miejsce zajęła reprezentacja II LO im. A Mickiewicza, III – I LO im. J. Słowackiego (gospodarze turnieju)
Naszym reprezentantkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
tekst: p. Agata Nowak - Wierzchowska

Czytaj więcej o: Mistrzynie po raz kolejny!
Przejdź do -

Spotkanie pierwszaków z Policją

5 października 2017
  1. 10. 2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policją .Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą na temat cyberprzestępczości, cyberprzemocy, profilaktyki uzależnień, a przede wszystkim o dopalaczy. Spotkanie  promowało projekt „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2017”, w którym szkoła bierze udział. Koordynatorami projektu są pan Artur Malik i pani Agnieszka Sobocha. Celami programu są: upowszechnienie wśród młodzieży zasad bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu, nabycie wiedzy na temat praw autorskich, ochrony wizerunku i danych osobowych,  kształtowanie właściwych postaw wobec mowy nienawiści, dyskryminacji i łamania praw człowieka, rozwijanie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych oraz korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnych, w szczególności z uwzględnieniem narzędzi informatycznych dostępnych w chmurze internetowej.

O dalszych działaniach w ramach tego projektu będziemy informować na naszej stronie.

Agata Nowak - Wierzchowska
Czytaj więcej o: Spotkanie pierwszaków z Policją

Uwaga zmiany w planie Liceum dla Dorosłych

5 października 2017